Лудогорец загуби с 0:3 от италианския гранд Милан в първи мач

...

Жалко за Лудогорец! Милан уби интригата в Разград

Лудогорец загуби с 0:3 от италианския гранд Милан в първи мач от елиминациите от 1/16-финалите на Лига Европа.

Двубоят стартира добре за домакините от Разград, които пропуснаха да открият в 4-ата минута след шут на Лукоки от директен свободен удар. Гостите отвърнаха с рискова офанзива на Кутроне в 20-ата минута, а 10 по-късно Швиерчок също се размина с попадение след удар с глава. Милан съумя да открие резултата в края на първата част, когато Кутроне се озова самичък на метри от вратата и порази задачата с глава за 1:0.

Лудогорец потегли стремително през втората част, като Марселиньо можеше да изравни в 52-ата минута. Светослав Дяков пък пропусна най-чистото състояние за " орлите ", уцелвайки гредата със мощен шут в 55-ата минута. Устремът на домакините обаче бе спрян по-малко от 10 минути по-късно, когато Моци побутна Кутроне в наказателното поле, а Рикардо Родригес вкара от бялата точка.

До края на терена доминираха неточните подавания, а Милан се прибра в личната си половина и пазеше резултата. Вместо това Фабио Борини се възползва от контра офанзива и наказа защитата на разградчани с трети гол, който като че ли реши всичко в дуела.

Реваншът е на 22 февруари в Милано.

ЛУДОГОРЕЦ - МИЛАН 0:3
0:1 Патрик Кутроне (45'), 0:2 Рикардо Родригес (64' дузпа), 0:3 Фабио Борини (90+2')

По-важното от срещата по минути:
0' Сериозна хореография на стадиона в Разград, лъв и българско знаме по трибуните.
1' Начало на дуела.
2' Атака за Милан, центриране към Кутроне, само че добра интервенция на Моци.
3' Удар от отдалеченост на Кеси, само че около гредата на вратата на Ренан.
4'   Мисиджан проби по лявото крило, където бе фаулиран от Абате.  Лукоки стреля непосредствено във вратата от фаул, само че ударът му мина настрана от далечната греда.
5' Лудогорец управлява топката и стартира да поглежда по-често към вратата на Милан. Играчите на Херо играят със самочувствие против европейския исполин.
7' Нов пробив на Мисиджан по лявото крило, само че офанзивата му е спряна.
9' Първи викания " Милан, Милан " от трибуните, гостите са под сериозен напън.
12' Мисиджан опита да пробие през няколко италиански бранители, само че не съумя.
15' Бонавентура и Кеси пробваха офанзива по левия фланг, Абате стреля, само че прекомерно неопределено.
20'   Кутроне получи топката и стреля рисково вляво от вратата, само че Пластун направи шпагат и мазета в корнер.
21' Сисиньо залъга защитник на гостите, проби през центъра, само че стреля високо над вратата.
27' Лукоки проби по десния фланг, само че Романьоли спря пробива му и почисти в корнер.
31'   Лукас Саша центрира от дясно, Донарума не се намеси добре, само че Швиерчок не откри добре топката.
39'   Сусо стреля рисково от директен свободен удар, топката мина на сантиментри над  напречната греда на Ренан.
42' Бонавентура се измъкна от ляво, стреля, само че над вратата.
45'   ГОООЛ за Милан! Патрик Кутроне се разписва в последните секунди на първото полувреме след удар с глава от няколко метра пред вратата на Ренан.
45' Край на първата част.
***
46' Начало на втората част.
46'    Смяна за Лудогорец - излиза Швиерчок, влиза Вандерсон.
52'   Марселиньо получи топката в наказателното поле, само че нанесе прекомерно слаб удар, с цел да затрудни Донарума.
55'     ГРЕДА за Лудогорец! Светослав Дяков стреля мощно в далечния ъгъл на Донарума, само че топката среща сглобката на вратата!!!
59'   Смяна в отбора на Милан - напуща Абате, в игра Рикардо Родригес.
63' ДУЗПА за Милан! Козмин Мози попутна Кутроне в наказателното поле и Милорад Мажич уточни бялата точка.
64'   ГОООЛ за Милан! Рикардо Родригес се разписва от дузпа.
65'   Втора промяна за Милан. Напусна Кутроне, в игра Андре Силва.
75'   Последна промяна за Милан. Излиза Чалханоглу, влиза Борини.
78'   Смяна за Лудогорец. Марселиньо напуща терена, в игра Густаво Кампаняро.
81'   Последна промяна за Лудогорец. Излиза Лукоки, в игра 19-годишкият Светослав Ковачев.
90+2'   ГОООЛ за Милан! Фабио Борини бележи за 3:0.
90+3' Край на мача! Реваншът е на 22 февруари в Милано.

Съдия: Милорад Мажич (Сърбия)
Стадион: " Лудогорец Арена "